Siemianowicka Gala Sportu 2022 za nami!
Wczorajszego wieczora (26.05.2022 r.) w Siemianowickim Centrum Kultury - Parku Tradycji odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie ze sportowcami z naszego miasta, nagrodzonymi i wyróżnionymi za osiągnięcia z roku 2021. Organizatorem imprezy był wydział kultury i sportu siemianowickiego magistratu, we współpracy z Siemianowickim Centrum Kultury. Impreza, potocznie nazywana Siemianowicką Galą Sportu miała bardzo uroczysty charakter, a prezydent Rafał Piech mógł osobiście pogratulować naszym rodzimym sportowcom ich wspaniałych osiągnięć, a także podziękować za ich pracę i trud, przekładający się na promocję Siemianowic Śląskich.
Gospodarz naszego miasta wyróżnił również osoby za ich szczególny wkład w rozwój i upowszechnianie siemianowickiego sportu. Na czwartkowej gali nie mogło tradycyjnie zabraknąć znakomitości ze świata polskiego, a zarazem rodzimego sportu – wraz z prezydentem wyróżnienia i nagrody wręczali: siemianowiczanka, dwukrotna olimpijka w chodzie sportowym, wielokrotna mistrzyni Polski w tej konkurencji – Agnieszka Dygacz, olimpijczyk z Monachium, całe życie wierny Siemianowicom Śląskim oraz Paweł Czado korespondent „Sport Interia”, autor biografii Antoniego Piechniczka oraz sportowej książki roku 2017 „Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach”. W kategorii wyróżnionych wręczającemu prezydentowi towarzyszyli: Zastępca Prezydenta Miasta - Marta Suchanek-Bijak, Sekretarz Miasta - Adam, Skowronek i Wiceprzewodnicząca Rady Miasta – Barbara Patyk-Płuciennik.
Nie zabrakło także akcentów artystycznych - galę uatrakcyjniły zapierające dech w piersiach występy akrobatyczne Sary Kreis, 3-krotnej Mistrzyni Świata w Akrobatyce powietrznej, oprawę wokalną imprezy zapewniła pięknym głosem Zofia Sydor (Zoya), lauretaka m.in. Mikrofonu Siemona, a także uczestniczka wielu festiwali i konkursów, m.in. 8. edycji The Voice of Poland i 11. edycji Must be The Music, a swoim talentem tanecznym oczarował publiczność zespół „Kleks” działający w MDK Jordan pod kierunkiem Bożeny Lempy.
W tym szczególnym roku, miasto Siemianowice Śląskie obchodzi 90-lecie nadania praw miejskich. Nagrody dla sportowców osiągających wysokie wyniki sportowe w kategorii seniorów oraz dla trenerów odebrało łącznie 18 osób, natomiast wyróżnieniami za: sukcesy w kategoriach juniorskich i młodzieżowych oraz w kategoriach masters, za pracę szkoleniową (7 trenerów), a także za całokształt działalności na rzecz danej dyscypliny sportu prezydent miasta Rafał Piech uhonorował 60 sportowców, instytucji - w tym trzy firmy wspierające sport i rekreację w Siemianowicach Śląskich - oraz jedno ze stowarzyszeń obchodzących w ubiegłym roku swój jubileusz. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki.
Organizatorzy dziękują również wolontariuszom, którzy pomogli przy realizacji przedsięwzięcia, w tym: młodzieży z Klubu Wolontariusza "Merit" przy ZSTiO "Meritum".
Poniżej wykaz nagrodzonych i wyróżnionych, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Nagrody:
-
Brych Barbara - Za wysokie osiągnięcia sportowe w szermierce w 2021 roku
-
Brzezińska Wiktoria - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w 2021 roku
-
Chowaniec Mateusz - Za wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu w 2021 roku
-
Dobkowska-Szefer Daria- Za wysokie osiągnięcia sportowe w karate kyokushin w 2021 roku
-
Dubas Mateusz - Za wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu w 2021 roku
-
Halemba Marta - Za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej w szermierce w 2021 roku
-
Just Damian - Za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej w hokeju na trawie w 2021 roku
-
Małyszek Leszek - Za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej w pływaniu w 2021 roku
-
Małyszek Leszek - Za wysokie osiągnięcia sportowe w biegu 24 godzinnym w 2021 roku
-
Manecki Andrzej - Za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej w karate kyokushin w 2021 roku
-
Marcinkowski Wojciech - Za wysokie osiągnięcia sportowe w rugby na wózkach w 2021 roku
-
Miodoński Mateusz - Za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej w pływaniu w 2021 roku
-
Pilch Katarzyna - Za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej w tańcu sportowym cheerleaders w 2021 roku
-
Pilch Weronika - Za wysokie osiągnięcia sportowe w tańcu sportowym cheerleaders w 2021 roku
-
Rachel-Świrska Krystyna - Za wysokie osiągnięcia sportowe w szermierce niepełnosprawnych w 2021 roku
-
Rachel-Świrska Krystyna - Za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej w szermierce w 2021 roku
-
Sieradzki Kamil - Za wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu w 2021 roku
-
Śleziak Jakub - Za wysokie osiągnięcia sportowe w biegu 48 godzinnym na bieżni mechanicznej w 2021 roku
Wyróżnienia:
-
Balviten - Za wspieranie sportu i rekreacji wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich
-
Banasiński Waldemar - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w kolarstwie w 2021 roku w swojej kategorii wiekowej
-
Berendt Michał - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Bieszczad Kinga - Za wysokie osiągnięcia sportowe w piłce nożnej w kategorii młodzieżowca w 2021 roku
-
Błach Dominik - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Boczej Agata - Za osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
Brachaczek Emilia - Za osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
Jarosław Baron - Za całokształt działalności na rzecz sportów siłowych w 2021 roku
-
Celczyńska Wiktoria - Za wysokie osiągnięcia sportowe w biathlonie w kategorii młodzieżowca w 2021 roku
-
Cyganiak Tomasz - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Gagatek Natalia - Za osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
Geisner Kamil - Za wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
Gieca Filip - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Halemba Antonina - Za wysokie osiągnięcia sportowe w szermierce w kategorii juniorek młodszych w 2021 roku
-
Hamerling Jakub - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Hoffmann Sandra - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorek młodszych w 2021 roku
-
Idzikowska Iga - Za osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
INPULS SP. Z O. O. - Za wspieranie sportu i rekreacji wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich
-
Józefowski Filip - Za wysokie osiągnięcia sportowe w szermierce w kategorii kadetów w 2021 roku
-
Kajda Jakub - Za wysokie osiągnięcia sportowe w karate kyokushin w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Kawa Paulina - Za wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
Kopiec Michał - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w sportach siłowych w 2021 roku federacji WUAP, WPA, XPC i WRPF w swojej kategorii wiekowej
-
Kowalczyk Stefan - Za całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu w Siemianowicach Śląskich (pośmiertnie)
-
Kowalski Filip - Za wysokie osiągnięcia sportowe w jeździectwie w kategorii U25 w 2021 roku
-
Laksa Patryk - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Lewandowski Jakub - Za wysokie osiągnięcia sportowe w kick-boxingu w kategorii kadeta starszego w 2021 roku
-
Ligocki Tomasz - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w triathlonie w 2021 roku w swojej kategorii wiekowej
-
Lipko-Firlus Aleksandra - Za działalność na rzecz upowszechniania sportu i rekreacji wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich
-
Łysko Alojzy - Za całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu w Siemianowicach Śląskich (pośmiertnie)
-
Marek Pyka - Za działalność na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży siemianowickich szkół
-
Mazanek Marek - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Mieszała Wiktoria - Za wysokie osiągnięcia sportowe w karate kyokushin w kategorii młodzieżowca w 2021 roku
-
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MICHAŁKOWICE” - Za 25 lat upowszechniania kultury fizycznej w Siemianowicach Śląskich
-
Mikołajczyk Zenon - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez udział w zawodach w kolarstwie szosowym w 2021 roku w swojej kategorii wiekowej
-
Mozler Henryk - Za całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu w Siemianowicach Śląskich (pośmiertnie)
-
Niestrój Michał - Za całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu w Siemianowicach Śląskich (pośmiertnie)
-
Osadnik Maja - Za wysokie osiągnięcia sportowe w szermierce w kategorii juniorek młodszych w 2021 roku
-
Pera Marcin - Za wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
Pietraszewski Kacper - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Pilch Weronika - Za osiągnięcia w pracy szkoleniowej w tańcu sportowym cheerleaders w 2021 roku
-
Przywuski Jakub - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Raczykowski Roman - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w sportach siłowych w 2021 roku w federacji WUAP, WPA, XPC i WRPF w swojej kategorii wiekowej
-
Rosomak S. A. - Za wspieranie sportu i rekreacji wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich
-
Sitkiewicz Adam - Za osiągnięcia w pracy szkoleniowej w pływaniu w 2021 roku
-
Skrzypiec Dawid - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Staniczek Dariusz - Za działalność na rzecz upowszechniania hokeja na trawie w 2021 roku
-
Stolarczyk Patryk - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Stręk Wiesław - Za działalność na rzecz upowszechniania sportu i rekreacji w Siemianowicach Śląskich
-
Szeląg Dariusz - Za działalność na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży siemianowickich szkół
-
Ślęzak Katarzyna - Za wysokie osiągnięcia sportowe w szermierce w kategorii juniorek młodszych w 2021 roku
-
Świerzy Henryk - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w sportach siłowych w 2021 roku w federacji XPC, WPA i GPC w swojej kategorii wiekowej
-
Tomaszowski Michał - Za wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Turij Dominik - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Vysotskaya Maryia - Za wysokie osiągnięcia sportowe w szermierce w kategorii juniorek młodszych w 2021 roku
-
Wanot Roman - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w sportach siłowych w 2021 roku w federacji XPC, WUAP i Polskiej Unii Trójboju w swojej kategorii wiekowej
-
Wencel Natalia - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w sportach siłowych w 2021 roku w federacji GPC
-
Wilczek Natalia - Za wysokie osiągnięcia sportowe w karate kyokushin w kategorii juniorek w 2021 roku
-
Witwicki Kacper - Za wysokie osiągnięcia sportowe w hokeju na trawie w kategorii juniorów w 2021 roku
-
Wyrwał Faustyna - Za osiągnięcia sportowe w pływaniu w kategorii juniorów młodszych w 2021 roku
-
Zawada Dawid - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w sztukach walki w 2021 roku
-
Zawada Stanisław - Za promowanie Siemianowic Śląskich poprzez osiągnięcia w sztukach walki w 2021 roku w swojej kategorii wiekowej
Film z Gali Sportu 2022 dostępny jest na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=qVuRhIk-7vA
Galerie zdjęć dostępne na stronach: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.505495741027796&type=3 oraz https://www.facebook.com/media/set/?set=a.505370794373624&type=3