Siemianowiccy Mistrzowie Curlingu
W miniony piątek (02.03.) na lodowisku w Parku Pszczelnik, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich oraz Śląski Klub Curlingowy zorganizowali Otwarte Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w Curlingu.
O zwycięstwo w organizowanych po raz pierwszy zawodach walczyło 12 czteroosobowych drużyn podzielonych na cztery grupy. Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Mecz składał się z dwóch partii t.zw. „Endów”. Suma zdobytych przez drużyny punktów po dwóch rozegranych endach dawała wynik końcowy. Aby wygrać spotkanie należało umieścić kamienie swojej drużyny bliżej środka wyznaczonego celu (t.zw. „Domu”) przy jednoczesnych próbach wybijania kamieni drużyny przeciwnej. Każdy zespół miał do dyspozycji 4 kamienie. Aby awansować do półfinału należało wygrać swoją grupę.
Pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w Curlinguzajęła drużyna „Królowie Życia” w składzie: Adam Rakowski (Świętochłowice), Jakub Królicki (Świętochłowice), Kamil Pacek (Świętochłowice), Maciej Pękała (Świętochłowice), pokonując „LG Katowice” oraz „Alkoholicy z Jednej Dzielnicy”.
Najlepsze drużyny w rąk dyrektora MOSiR „Pszczelnik” Łukasza Wanota, zastępcy dyrektora Jana Komandera oraz Prezesa Śląskiego Klubu Curlingowego Krzysztofa Beck odebrały pamiątkowe medale, puchary oraz dyplomy.
Galeria zdjęć znajduje się na stronie:
http://www.mosir.siemianowice.pl/?otwarte-mistrzostwa-siemianowic-slaskich-w-curlingu,422 oraz
https://drive.google.com/drive/folders/1U-RTlBgcKin2tF0mWBHhKNiW0XxMPD8S
Wyniki spotkań grupowych:
Grupa A:
1. LG Katowice 2 4 3:1
2. Koło Studenckie Humorek 2 2 2:2
3. Team Parówka 2 0 0:2
LG Katowice - Koło Studenckie Humorek 2:1
LG Katowice - Team Parówka 1:0
Koło Studenckie Humorek - Team Parówka 1:0
Grupa B:
1. Alkoholicy z Jednej Dzielnicy 2 4 4:1
2. Uwaga Ślisko 2 2 2:3
3. Korony 2 0 2:4
Alkoholicy z Jednej Dzielnicy - Uwaga Ślisko 2:0
Alkoholicy z Jednej Dzielnicy - Korony 2:1
Uwaga Ślisko - Korony 2:1
Grupa C:
1. Kozacka Drużyna 2 2 2:1
2. Tuptusie 2 2 2:2
3. Kółko Krawieckie 2 2 1:2
Kozacka Drużyna - Tuptusie 2:0
Kozacka Drużyna - Kółko Krawieckie 0:1
Tuptusie - Kółko Krawieckie 2:0
Grupa D:
1. Królowie Życia 2 2 3:2
2. Odważni 2 2 3:3
3. MOSiR „Pszczelnik” 2 2 2:3
Królowie Życia - Odważni 1:2
Królowie Życia - MOSiR „Pszczelnik” 2:0
Odważni - MOSiR „Pszczelnik” 1:2
I półfinał:
LG Katowice - Alkoholicy z Jednej Dzielnicy 1:0
II półfinał:
Królowie Życia - Kozacka Drużyna 2:0
FINAŁ:
Królowie Życia - LG Katowice 3:0
Mecz o III miejsce:
Alkoholicy z Jednej Dzielnicy - Kozacka Drużyna 1:0
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Królowie Życia:
Adam Rakowski (Świętochłowice), Jakub Królicki (Świętochłowice), Kamil Pacek (Świętochłowice), Maciej Pękała (Świętochłowice),
2. LG Katowice:
Jakub Łuczak (Katowice), Michał Minikowski (Siemianowice Śląskie), Kamila Kwiecińska (Siemianowice Śląskie), Antoni Gosiewski (Siemianowice Śląskie),
3. Alkoholicy z Jednej Dzielnicy:
Krystian Troć (Siemianowice Śląskie), Grzegorz Hrycyna (Siemianowice Śląskie), Arkadiusz Przepiura (Siemianowice Śląskie), Jakub Ostrowski (Siemianowice Śląskie),
4. Kozacka Drużyna:
Tomasz Małycha (Siemianowice Śląskie), Marta Balcer (Siemianowice Śląskie), Krzysztof Golik (Katowice), Michał Żurawka (Katowice),
5. Odważni:
Hanna Kozioł (Siemianowice Śląskie), Joanna Bartusz (Siemianowice Śląskie), Emilia Gajowy (Siemianowice Śląskie), Marcin Rogula (Siemianowice Śląskie),
6. Tuptusie:
Magdalena Kusio (Sosnowiec), Michał Kusio (Knurów), Łukasz Szalony (Będzin), Magdalena Kochan (Jaworzno),
7. Koło Studenckie Humorek:
Maciej Mrowiec (Katowice), Jan Masztalski (Ruda Śląska), Bartosz Gaweł (Piekary Śląskie), Jakub Paluch (Będzin),
8. Uwaga Ślisko:
Marcin Kołodziejczyk (Siemianowice Śląskie), Maciej Giluk (Siemianowice Śląskie), Dawid Karaś (Siemianowice Śląskie), Robert Twardoch (Siemianowice Śląskie),
9. MOSiR „Pszczelnik”:
Łukasz Wanot (Siemianowice Śląskie), Jan Komander (Siemianowice Śląskie), Wiesław Stręk (Siemonia), Paweł Siegel (Siemianowice Śląskie),
10. Kółko Krawieckie:
Igor Gebler (Katowice), Tomach Chełminiak (Siemianowice Śląskie), Dawid Kukułka (Piekary Śląskie), Maciek Dąbrowski (Katowice),
11. Korony:
Wiktoria Korona (Siemianowice Śląskie), Olaf Korona (Siemianowice Śląskie), Mariusz Korona (Siemianowice Śląskie), Mariusz Grolik (Siemianowice Śląskie),
12. Team Parówka:
Artur Pudło (Siemianowice Śląskie), Eryk Pudło (Siemianowice Śląskie), Martyna Dawid (Siemianowice Śląskie), Kuba Dawid (Siemianowice Śląskie),