Pływackie zmagania Mikołajów
138 zawodniczek i zawodników wystartowało w XIII Mikołajkowych Zawodach Pływackich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich w minioną niedzielę (03.12.). Jak co roku z okazji dnia Świętego Mikołaja na basenie Kompleksu Sportowego „Michał” spotkali się miłośnicy pływania by rywalizować w pływackich konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie rodzinnej.
Każdy uczestnik Mikołajkowej rywalizacji miał do pokonania dystans 25, 50 lub 100 m. Sztafeta rodzinna składająca się z rodzica oraz dziecka miała do przepłynięcia dystans 2x25 m stylem dowolnym.
Mimo iż impreza była przede wszystkim świetną zabawą to po wejściu do wody każdy zawodnik dawał z siebie wszystko. Wyjątkowo liczna publiczność nagradzała brawami zarówno zwycięzców jak i tych dla których celem było pokonanie dystansu !
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
Rocznik 2009 i młodsi
25 m styl dowolny – dziewczyny
1. Maja Gajowska 0:26,78
2. Martyna Pełka 0:28,34
3. Nadia Myczkowska 0:28,68
25 m styl dowolny – chłopcy
1. Oliwier Nowak 0:26,57
2. Wiktor Feledziński 0:27,28
3. Tomasz Słaboński 0:30,34
Roczniki 2008 – 2007
25 m styl dowolny – dziewczyny
1. Julia Skibińska 0:17,63
2. Dominika Ponitka 0:18,28
3. Natalia Białas 0:18,35
25 m styl dowolny – chłopcy
1. Mateusz Kraska 0:17,06
2. Gordian Białas 0:19,75
3. Maciej Kucharzewski 0:20,13
25 m styl grzbietowy – dziewczyny
1. Dominika Ponitka 0:20,28
2. Julia Białas 0:20,93
3. Natalia Białas 0:22,31
25 m styl grzbietowy – chłopcy
1. Mateusz Kraska 0:18,97
2. Maciej Kucharzewski 0:24,90
3. Gordian Białas 0:24,94
Roczniki 2006 – 2005
50 m styl dowolny – dziewczyny
1. Natalia Gagatek 0:35,32
2. Martyna Czora 0:35,60
3. Martyna Jaroń 0:38,09
50 m styl dowolny – chłopcy
1. Marcin Pera 0:33,97
2. Jakub Rygoł 0:36,83
3.Jakub Górny 0:39,18
50 m styl klasyczny – dziewczyny
1. Martyna Jaroń 0:46,94
2. Martyna Czora 0:49,28
3. Maja Brodzińska 0:49,72
50 m styl klasyczny – chłopcy
1. Jakub Rygoł 0:48,79
2. Marcin Pera 0:50,09
3. Denis Poltier 0:56,19
Roczniki 2004 – Rocznik 2002
100 m styl dowolny – kobiety
1. Julia Puchała 1:16,97
2. Wiktoria Swołkowicz 1:21,53
3. Barbara Wilczok 1:23,35
100 m styl dowolny – mężczyźni
1. Jakub Sadkiewicz 1:23,56
2. Marcin Goj 1:24,47
100 m styl klasyczny – kobiety
1. Julia Puchała 1:45,37
2. Wiktoria Swołkowicz 1:52,97
3. Barbara Wilczok 2:03,72
100 m styl klasyczny – mężczyźni
1. Paweł Pindur 1:49,19
2. Marcin Goj 1:49,37
Rocznik 2001 i starsi
100 m styl dowolny – kobiety
1. Aneta Kuśnierz 1:29,38
100 m styl dowolny – mężczyźni
1. Maciej Maciejewski 1:04,87
2. Łukasz Jędrzejak 1:07,28
3. Robert Moroń 1:08,81
100 m styl klasyczny – mężczyźni
1. Robert Moroń 1:34,60
2. Łukasz Jędrzejak 1:36,96
3. Maciej Marcinkowski 1:38,34
Sztafeta Pokoleniowa – rodzic lub opiekun + dziecko do lat 18 – 2 x 25m, styl dowolny
1. Marcin Goj / Rafał Goj 0:30,03
2. Anna Czernik / Marek Czernik 0:32,28
3. Maja Brodzińska / Zbigniew Brodziński 0:33,03
Wszystkie wyniki znajdują się na stronie >>>KLIKNIJ<<<
Galeria zdjęć z zawodów znajduje się na stronie >>>KLIKNIJ<<<