Biathloniści nagrodzeni
W minioną sobotę 20 września na terenie Parku „Pszczelnik” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich przy współudziale Polskiego Związku Biathlonu zorganizował piątą edycję „Pucharu Siemianowic Śląskich w Biathlonie Letnim”.
W tegorocznych zawodach udział wzięło prawie 70 zawodniczek i zawodników, rywalizując w pięciu kategoriach wiekowych. Impreza polegała na pokonaniu dystansu biegu crossowego oraz oddaniu w każdej serii pięciu strzałów z broni laserowej. W przypadku „pudła” zawodnik musiał dodatkowo pokonać rundy karne.
Pomimo padającego deszczu i chłodu rywalizacja była bardzo zacięta zarówno na trasie jak i na strzelnicy. Na mecie na wszystkich czekała gorąca herbata oraz słodki upominek.
Ciekawostkę stanowi fakt, że jedna z uczestniczek Pani Iwona Barnert przyjechała aż z Londynu na siemianowicką imprezę.
Najlepsze zawodniczki oraz zawodnicy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz koszulkami które wręczali Dyrektor MOSiR „Pszczelnik” Jan Komander oraz biathlonista, olimpijczyk z Soczi Rafał Lepel.
Dodatkowo wszyscy, którzy ukończyli zawody otrzymali medale i dyplomy uczestnictwa.
MOSiR „Pszczelnik” pragnie gorąco podziękować Pani Patrycji Szymura, rodzicom UKS Lider Katowice oraz uczniom ZSTiO „Meritum” w Siemianowicach Śląskich za pomoc w organizacji zawodów.
Wyniki poszczególnych kategorii:
I kategoria (szkoły podstawowe – klasy 1-3)
– chłopcy:
1. Mateusz Leśniewski (Katowice) - 0:05:44
2. Piotr Potyka (Świętochłowice) - 0:09:42
3. Patryk Zaczkowski (Chorzów) - 0:10:02
II kategoria (szkoły podstawowe – klasy 4-6)
– chłopcy:
1. Mateusz Halladin (Siemianowice Śląskie) - 0:05:34
2. Marcel Martynus (Katowice) - 0:05:43
3. Andrzej Guzek (Katowice) - 0:05:58
– dziewczęta:
1. Natalia Seifried (Świętochłowice) - 0:05:54
2. Alicja Halladin (Siemianowice Śląskie) - 0:05:55
3. Paulina Pochciał (Katowice) - 0:06:53
III kategoria (szkoły gimnazjalne)
– chłopcy:
1. Robert Sarna (Chorzów) - 0:12:46
2. Piotr Leśnikowski (Chorzów) - 0:13:10
3. Jakub Porębski (Świętochłowice) - 0:16:37
– dziewczęta:
1. Daria Gembicka (Chorzów) - 0:15:07
2. Wiktoria Smakosz (Chorzów) - 0:15:49
3. Agnieszka Cichoń (Świętochłowice) - 0:18:04
IV kategoria (od 16 do 35 lat)
– kobiety:
1. Aleksandra Masłowska (Sosnowiec) - 0:17:56
2. Agnieszka Martynus (Katowice) - 0:20:29
3. Joanna Czakańska (Ruda Śląska) - 0:21:41
– mężczyźni:
1. Marcin Sznapka (Świętochłowice) - 0:12:32
2. Filip Kutyła (Ruda Śląska) - 0:12:51
3. Mateusz Gembicki (Chorzów) - 0:13:24
IV kategoria (od 36 wzwyż)
– kobiety:
1. Patrycja Halladin (Siemianowice Śląskie) - 0:20:13
2. Sabina Kukla (Siemianowice Śląskie) - 0:28:07
3. Iwona Barnert (Londyn) - 0:30:34
– mężczyźni:
1. Sebastian Kozera (Siemianowice Śląskie) - 0:13:33
2. Krzysztof Leśnikowski (Chorzów) - 0:15:12
3. Eugeniusz Sznapka (Świętochłowice) - 0:15:30
Wszystkie wyniki V Pucharu Siemianowic Śląskich w Biathlonie Letnim zamieszczone są na stronie:
http://mosir.siemianowice.pl/Download/WYNIKI%20BIATHLON%202014.pdf