Wernisaż Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego TRZY KOLORY
18 października w SCK-Zameczek odbył się wernisaż prac oraz rozdanie nagród Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego TRZY KOLORY organizowanego przez Pracownię Plastyczną Okienko Siemianowickiego Centrum Kultury. Jury w składzie Jadwiga Krzeniowska, Maciej Hartman, Paulina Nowak, Dorota Micior-Gajewska spośród 550 przysłanych prac przyznali 14 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych.
Kategoria wiekowa A 6-9 lat
NAGRODZENI:
Nadia Mika - Mysłowicki Ośrodek Kultury
Zuzanna Turek - Pracownia rysunku i ceramiki FORMART – Katowice
Oliwia Słabosz - Młodzieżowy Dom Kultury - Siemianowice Śląskie
WYRÓŻNIENI:
Jagoda Czaja - Pałac Młodzieży – Katowice
Maks Kowalski - Studio mARTa – Gliwice
Sara Korpok - Młodzieżowy Dom Kultury –Tysiąclecie – Katowice
Zuzanna Kochan - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 – Tychy
Magdalena Buchacz - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Tarnowskie Góry
Kategoria wiekowa B 10-13 lat
NAGRODZENI:
Ksawery Turek - Pracownia rysunku i ceramiki FORMART – Katowice
Natalia Kaftan - Młodzieżowy Dom Kultury - Siemianowice Śląskie
Iga Łaszcz - STUDIO ACM – Gliwice
WYRÓŻNIENI:
Marta Zdejszy - Cieszyński Ośrodek Kultury – DOM NARODOWY
Kamila Czaja - Pałac Młodzieży- Katowice
Paulina Plewniak - Mysłowicki Ośrodek Kultury
Maja Zarudzka - Studio mARTa – Gliwice
Anna Grodnicka - „Słoik z pomysłami” MDK – Gliwice
Kategoria wiekowa C 14-16lat
NAGRODZENI:
Dorota Mańka - „Słoik z pomysłami” MDK – Gliwice
Roksana Bisek - Gimnazjum nr 2 – Czerwionka-Leszczyny
Szymon Lis - Studio mARTa – Gliwice
WYRÓŻNIENI:
Dominka Hartman - Gimnazjum w Świerklanach
Barbara Szweda - Gimnazjum w Jankowicach
Alicja Właszczuk - Młodzieżowy Dom Kultury – Siemianowice Śląskie
Zofia Wiercigroch - Studio mARTa – Gliwice
Z uwagi na wysokie walory artystyczne prac przyznano także WYRÓŻNIENIA SPECJALNE za ciekawe techniki plastyczne:
METALOPLASTYKA - Krystian Dudka - Zespół szkół nr 6 – Pszczyna
INSTALACJA – Tomasz Herisz - Pracownia „Pod sztrychem” MDK nr 1 –Bytom
FORMA PRZESTRZENNA – Barbara Herisz - Pracownia „Pod sztrychem” MDK nr 1 – Bytom
WYRÓŻNIENIA HONOROWE dla prac niespełniających warunków konkursu ale jednak bardzo interesujących:
Paulina Jagodzińska/5lat/ - Pałac Młodzieży – Katowice
Lena Pawlak/5lat - Niepubliczne Przedszkole ŻACZEK – Ruda Śląska
Zoja Chrzanowska /5lat/ - STUDIO ACM – Gliwice
NAGRODY OKIENKOWE:
Mateusz Pieniak - Fundacja Centrum „ UskrzydlijDzieciaki.pl” - Chorzów
Hanna Słabikowska - Szkółka Plastyczna i Galeria „Za drzwiami” Gliwice
Ponadto 116 autorów wyróżniono udziałem w wystawie finałowej, którą można oglądać w Siemianowickim Centrum Kultury-Zameczek (Michałkowice, ul. Oświęcimska 1). Podczas wernisażu nie zabrakło również występów wokalnych. Na scenie wystąpiła Zuzanna Krupa - wokalistka studium wokalnego prowadzonego przez Katarzynę Gojny. Po części oficjalnej goście i uczestnicy konkursu mieli okazję podziwiać wystawę oraz porozmawiać o sztuce przy drobnym poczęstunku.
W galerii poniżej zdjęcia z wernisażu