Siemianowicki Bieg dla Niepodległej w MOSiR „Pszczelnik”
W sobotę, 20 października 2018 na terenie MOSiR „Pszczelnik” odbył się Siemianowicki Bieg dla Niepodległej, który wpisał się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Organizatorami biegu byli: Siemianowickie Stowarzyszenie Amazonek „RAZEM”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Siemianowicach Śląskich oraz MOSiR „Pszczelnik”, a imprezie patronował m.in. siemianowicki Urząd Miasta, z którego środków impreza została też dofinansowana.
Rozegrano następujące konkurencje:
Dla dzieci (start godz. 11.00)
-
Bieg Malucha (dzieci do 6 roku życia) – 100 m
-
Bieg dzieci klas I-III – 400 m
-
Bieg dzieci klas IV – VI – 800 m
Dla dorosłych:
-
Bieg główny na dystansie 5 km (start godz. 12.00)
-
Nordic Walking na tym samym dystansie 5 km (start godz. 12.10)
Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych konkurencjach:
Bieg 100 m dziewczynki (dzieci do 6 roku życia)
-
Emilia Brysz – nr startowy 222
-
Alicja Prus – nr startowy 255
-
Hanna Seget – nr startowy 278
Bieg 100 m chłopcy (dzieci do 6 roku życia)
-
Radosław Brzozowski – nr startowy 129
-
Borys Sprawa – nr startowy 134
-
Wojciech Bielecki – nr startowy 156
Bieg 400 m dziewczynki (klasy I-III)
-
Anna Wallon – nr startowy 293
-
Natalia Korkosz – nr startowy 77
-
Magdalena Tyszkowska – nr startowy 144
Bieg 400 m chłopcy (klasy I-III)
-
Oskar Sieradzki – nr startowy 89
-
Adam Szafarczyk – nr startowy 261
-
Szymon Porębski – nr startowy 158
Bieg 800 m dziewczynki (klasy I-III)
-
Natalia Gawron – nr startowy 16
-
Julianna Boroń – nr startowy 41
-
Karolina Filipczuk – nr startowy 177
Bieg 800 m chłopcy (klasy I-III)
-
Wiktor Dylus – nr startowy 194
-
Marcin Sapota – nr startowy 84
-
Borys Zieliński – nr startowy 64
Bieg 5 km kobiety (kategoria open)
-
Karolina Rudziarczyk (Świętochłowice, Fuchs Oil Team) – nr startowy 313
-
Anna Jeleń (Siemianowice Śląskie, Lecymy Durś) – nr startowy 361
-
Edyta Kubiak (Wodzisław Śląski) – nr startowy 306
Bieg 5 km mężczyźni
-
Adam Sikora (Katowice, Inżynieria biegania) – nr startowy 319
-
Michał Lach (Dobra) – nr startowy 302
-
Krzysztof Paliga (Katowice) – nr startowy 314
Bieg 5 km nauczyciele (kobiety i mężczyźni)
-
Konrad Jagielski (Bytom) – nr startowy 286
-
Marek Seget (Chorzów) – nr startowy 349
-
Aneta Kubasik (Sosnowiec) – nr startowy 355
Nordic Walking 5 km kobiety (open)
-
Dorota Bagińska (Sławków, Sławkowskie Włoczy-Kije) – nr startowy 344
-
Katarzyna Polak (Tarnowskie Góry) – nr startowy 351
-
Aleksandra Taisner (Ruda Śląska, Ekipa na kijach) – nr startowy 266
Nordic Walking 5 km mężczyźni (open)
-
Tomasz Boroń (Tychy, Runhogs) – nr startowy 345
-
Mariusz Nowicz (Księży Las) – nr startowy 208
-
Krzysztof Krupa (Siemianowice Śląskie, Amator) – nr startowy 385
Nordic Walking 5 km kobiety (nauczyciele)
-
Dorota Bagińska (Sławków, Sławkowskie Włoczy-Kije) – nr startowy 344
-
Lucyna Kansy (Katowice) – nr startowy 392
-
Sylwia Gralikowska (Siemianowice Śląskie, MK Team) – nr startowy 188
Nordic Walking 5 km kobiety (amazonki)
-
Halina Kalaga (Bytom) – nr startowy 382
-
Grażyna Reguła-Mączka (Siemianowice Śląskie) – nr startowy 399
-
Agnieszka Grajczarek (Siemianowice Śląskie) – nr startowy 339
Wszyscy uczestnicy Biegu dla Niepodległej otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy, podczas uroczystej dekoracji – puchary oraz nagrody rzeczowe.