Mikołaje pływali na "Michale"
W minioną niedzielę (02.12.) na basenie KS „Michał” już po raz XIV odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich.
Cieszące się niesłabnącą popularnością zawody dowodzą, że Mikołaj nie do końca musi kojarzyć się tylko z zimą. Duża grupa uczestników pojawiła się w Michałkowicach w towarzystwie rodziców i dziadków. Dla najmłodszych pływaków była to okazja do udziału w pierwszych „poważnych” zawodach pływackich.
Rywalizacja w poszczególnych stylach pływackich odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe a sportową część imprezy kończyły sztafety rodzinne na wesoło.
Na zakończenie po wręczeniu dyplomów i nagrodzeniu zwycięzców, każdy z uczestników otrzymał od Mikołaja słodką niespodziankę.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Zbigniew Jelito sędzia główny a pomagali mu ratownicy z siemianowickiego oddziału WOPR z prezesem Markiem Kuną na czele.
Wyniki poszczególnych kategorii:
Rocznik 2010 i młodsi:
25 m styl dowolny – dziewczyny:
1. Dominika Ulbrych 0:29,66
2. Barbara Chmielowska 0:29,97
3. Iga Brodzińska 0:31,94
4. Honorata Słowik 0:33,86
5. Julia Kurczyńska 0:34,06
6. Zofia Janeczek 0:36,19
7. Alicja Dziubińska 0:36,62
8. Marta Lipka-Wszołczyk 0:39,41
9. Nadia Moroń 0:40,84
25 m styl dowolny – chłopcy:
1. Dominik Śnieżek 0:22,96
2. Dominik Kusz 0:23,87
3. Tymoteusz Mazur 0:24,31
4. Tomek Słaboński 0:24,47
5. Wiktor Feledziński 0:25,97
6. Tomasz Kubziakowski 0:29,28
7. Mateusz Radziejewsk 0:29,66
8. Miłosz Augustyński 0:30,43
9. Mateusz Wolanin 0:32,06
10. Borys Zawojek 0:33,12
11. Jakub Grudzień 0:33,28
12. Arkadiusz Tarabura 0:36,87
13. Alan Nowak 0:51,74
Roczniki 2009 – 2008:
25 m styl dowolny – dziewczyny:
1. Kalina Maria Śliz 0:18,69
2. Dobrawa Skiba 0:19,18
3. Anna Gamza 0:19,90
4. Paulina Długosz 0:23,81
5. Milena Goleszny 0:24,53
6.Maja Gajowska 0:25,15
7. Matylda Grządka 0:26,53
8. Wiktoria Gabrysz 0:27,85
9. Anna Mika 0:29,57
10. Gabriela Hampel 0:31,93
25 m styl dowolny – chłopcy:
1. Szymon Gierlach 0:19,28
2. Oliwier Nowak 0:21,25
3. Bartłomiej Kubica 0:22,84
4. Maksymilian Świeca 0:23,72
5. Mikołaj Augustyński 0:25,50
6. Maksymilian Wanot 0:25,72
7. Franek Janeczek 0:28,03
8. Łukasz Radzimski 0:37,25
25 m styl grzbietowy – dziewczyny:
1. Kalina Maria Śliz 0:20,00
2. Anna Gamza 0:22,16
3. Dobrawa Skiba 0:23,46
4. Paulina Długosz 0:25,00
5. Julia Wilkosz 0:25,32
6. Maja Gajowska 0:26,78
7. Jagoda Legutki 0:30,47
8. Anna Mika 0:31,97
25 m styl grzbietowy – chłopcy:
1. Szymon Gierlach 0:21,19
2. Mikołaj Augustyński 0:24,78
3. Maksymilian Świeca 0:25,09
4. Bartłomiej Kubica 0:25,12
5. Maksymilian Wanot 0:25,91
6. Franek Janeczek 0:29,00
Roczniki 2007 – 2006
50 m styl dowolny – dziewczyny:
1. Maja Brodzińska 0:36,66
2. Marcelina Wanot 0:39,06
3. Agata Gogol 0:59,69
50 m styl dowolny – chłopcy:
1. Marcin Pera 0:30,57
2. Maciej Podlasiński 0:36,56
3. Jakub Rygol 0:37,24
4. Szymon Sławiński 0:38,19
5. Tomasz Radzimski 1:12,03
50 m styl klasyczny – dziewczyny:
1. Maja Brodzińska 0:49,34
2. Marcelina Wanot 0:56,47
50 m styl klasyczny – chłopcy
1. Marcin Pera 0:44,31
2. Jakub Rygoł 0:51,31
3. Szymon Sławiński 0:51,59
4. Maciej Podlasiński 0:54,28
Roczniki 2005 – Rocznik 2003
100 m styl dowolny – kobiety:
1. Julia Krzewska 1:58,63
100 m styl klasyczny – kobiety:
1. Julia Krzewska 2:00,53
Rocznik 2002 i starsi
100 m styl dowolny – kobiety:
1. Wiktoria Goleszny 1:31,68
100 m styl dowolny – mężczyźni:
1. Robert Moroń 1:08,91
2. Wojciech Pasiecznik 1:23,34
3. Jakub Polak 1:26,53
100 m styl klasyczny – mężczyźni
1. Robert Moroń 1:43,00
2. Tomasz Słaboński 1:45,10
Sztafeta Pokoleniowa – rodzic lub opiekun + dziecko do lat 18 – 2 x 25m, styl dowolny
1. Zbyszek, Maja Brodzińscy 0:31,78
2. Marcelina, Marceli Wanot 0:35,59
3. Wiktoria, Mirosław Goleszny 0:37,84
4. Oliwier, Aleksandra Nowak 0:41,72
5. Dominik, Łukasz Śnieżek 0:42,62
6. Tomek, Tomasz Słaboński 0:44,41
7. Wojciech Pasiecznik, Barbara Chmielowska 0:45,32
8. Milena, Wiktoria Goleszny 0:46,25
9. Borys, Grzegorz Zawojek 0:47,22
10. Dominik, Małgorzata Kusz 0:51,44
11. Marcin, Franciszek Janeczek 0:53,88
12. Nadia, Robert Moroń 0:56,56
13. Jakub, Marcin Grudzień 1:00,59
14. Marcin, Zosia Janeczek 1:03,00
Sztafeta na materacu - rodzic lub opiekun + dziecko od lat 8 – 2 x 25m, styl dowolny:
1. Tomek, Tomasz Słaboński 0:49,56
2. Iga, Zbyszek Brodziński 0:52,69
3. Milena, Mirosław Goleszny 0:58,12
4. Nadia, Robert Moroń 1:00,28
5. Wojciech Pasiecznik, Barbara Chmielowska 1:11,84
Dodatkowa galeria zdjęć z XIV Mikołajkowych Zawodów Pływackich
znajduje się na stronie >>>KLIKNIJ<<<