Siemianowicka Gala Sportu 2016 - STV Sport
W piątkowy wieczór (12.02) w Siemianowickim Centrum Kultury Park Tradycji odbyła sie coroczna Gala Sportu. Jest to spotkanie Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie z wyróżnionymi i nagrodzonymi sportowcami za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym lub za osiągnięcia w działalności sportowej w 2015 roku.
Nagrody Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie za wysokie osiągniecia sportowe w 2015 roku otrzymali:
DYGACZ AGNIESZKA - Rekord Polski w chodzie sportowym na 20 km kobiet.
KOZAK DOMINIKA - I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w duathlonie
SILLETTI ALESSANDRO - I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w bowlingu
ŚCIGANY DARIUSZ - III miejsce w kategorii indywidualnej w Mistrzostwach Polski Seniorów w tenisie stołowym niepełnosprawnych
KOZIOŁ MICHAŁ - I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w curlingu
OGRYZEK KAMIL - I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej
SOBOTA DAMIAN i SOBOTA PAWEŁ - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii drużynowej w wędkarstwie rzutowym
MACHURA PAWEŁ - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w futsalu
RADZIKOWSKA MAGDALENA - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w rugby 7-osobowym
'WALENIE” SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE – DRUŻYNA HOKEJA PODWODNEGO W SKŁADZIE:
MOROŃ ROBERT, RACZYKOWSKI RYSZARD, WYRWIŃSKI ŁUKASZ, JĘDRZEJAK ŁUKASZ, SZYDŁOWSKI BARTŁOMIEJ,
IDCZAK DOMINIK, FILIPOWICZ KAMIL, GRYTZ DAWID - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w hokeju podwodnym
RACHEL-ŚWIRSKA KRYSTYNA - Trener złotej medalistki w Mistrzostwach Polski Juniorek Mł. w szermierce w kategorii indywidualnej i drużynowej
SOBOTA DARIUSZ - Trener srebrnych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w wędkarstwie rzutowym
KAWA TOMASZ - Trener srebrnych medalistów w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w hokeju na trawie
HALEMBA MARTA - Trener srebrnych medalistek w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w szermierce w kategorii drużynowej
MALCHEREK JERZY - Trener brązowego medalisty w Mistrzostwach Polski Seniorów w tenisie stołowym niepełnosprawnych
Wyróżnienia Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie za wysokie osiągniecia sportowe w 2015 roku:
BRYCH BARBARA - I miejsce indywidualnie i II miejsce drużynowo Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w szermierce
KONWICKA IZABELA - II miejsce drużynowo Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w szermierce
ALEKSANDRA PERNACH - II miejsce drużynowo Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w szermierce
KLAUDIA SERWACKA - II miejsce drużynowo Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w szermierce
NACZYŃSKA WIKTORIA - I miejsce Mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej w kategorii Juniorek Młodszych
POSMYK MAJA - I miejsce Mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej w kategorii Juniorek
WICHARY DANIEL - Udział w Mistrzostwach Europy w akrobatyce sportowej
NACZYŃSKA ADRIANNA - II miejsce Mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej w kategorii Juniorek
URBAŃSKA EMILIA - I miejsce Mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej w kategorii Juniorek Młodszych
IŻYCKA MARTA - Awans do finału A Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii Juniorek Młodszych
PISKORZ ALEKSANDRA - II miejsce Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii Juniorek Młodszych
REDER PAULINA i KUBICA RENATA - II miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorek i awans do gr A i III miejsce Mistrzostw Polski Juniorek w hokeju na trawie
PILCH WERONIKA - Mistrzyni Polski Cheerleaders – junior Freestyle, II Wicemistrzyni Polski Cheerleaders - duet Junior
BOBER-OGON BETINA - II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w nordic walking
ORZEŁ MARIUSZ i ORZEŁ ŁUKASZ - III miejsce Mistrzostwa Chorwacji w hokeju na trawie
LIGOCKI TOMASZ - I miejsce Mistrzostw Polski w Crosstriathlonie i I miejsce – Mistrzostwa Polski Amatorów w Triathlonie
SZYMIK PIOTR - I miejsce – Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu
RUDZIK KAMIL - I miejsce – Mistrzostwa Irlandii w Futsalu
DRUŻYNA JUNIORÓW MŁODSZYCH UK MUSTANGI MICHAŁKOWICKIE W SKŁADZIE: WIECZOREK ADAM, SŁABOSZ KAMIL, KLIM KAMIL, EICHHORST GRZEGORZ, MICHALSKI MATEUSZ, ŚWIETLIK KAMIL, CHOLEWA WOJCIECH, CHOLEWA JAKUB, STANKIEWICZ DAWID, BRZEZIŃSKI SEBASTIAN, RYBAK ANDRZEJ, GUŚTAK ADRIAN, TRUCHEL RAFAŁ - II miejsce Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i III miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na trawie
'WALENIE - FRELE” SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE – DRUŻYNA HOKEJA PODWODNEGO KOBIET W SKŁADZIE:
KATARZYNA NOWAKOWSKA, KATARZYNA KIERKOWSKA, DOMINIKA KOWALSKA, SONIA JUROWIEC, DOMINIKA BOBER, DOMINIKA GARBARCZYK, WIKTORIA HAŁAS, JULIA BESLER - II miejsce Mistrzostw Polski Seniorek w podwodnym hokeju
RUDZIŃSKI MICHAŁ - Kierownik drużyny Juniorów Młodszych UKS „Mustangi Michałkowickie” w hokeju na trawie,
MAŁYSZEK LESZEK - Trener UKS „Wodnik” w pływaniu, trener srebrnej medalistki mistrzostw Polski juniorek młodszych
PILCH KATARZYNA - Trenerka zespołu cheerleaders „Scandal”, mistrzyń Polski zespołów cheerleaders w kategorii juniorek
LEJA ANTONI - Całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu w Siemianowicach Śląskich
Wyróżnienia z inicjatywy Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie:
GRYTZ SYLWIA - Całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w Siemianowicach Śląskich
KOSTRZEWSKI KRZYSZTOF - Całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w Siemianowicach Śląskich
PICHEN LEON - Całokształt działalności na rzecz upowszechniania sportu w Siemianowicach Śląskich
KAPICA KLAUDIA - Promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich w 2015 roku
WITOR MAREK - Promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich w 2015 roku
NAZIEMIEC LESZEK - Promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich w 2015 roku
TROSZKA GERARD - Całokształt działalności na rzecz upowszechniania i rozwoju hokeja na trawie w Siemianowicach Śląskich
FIRMA „WOJANET” - Wieloletnie wspieranie sportu w Siemianowicach Śląskich
STANEK JÓZEF (pośmiertnie) - Całokształt działalności na rzecz upowszechniania i rozwoju hokeja na trawie w Siemianowicach Śląskich
Galę ubarwniły występy artystyczne: kwartetu smyczkowego "Crystal Quartet", wokalistki Magdaleny Meisel, pokaz akrobacji na kole i szarfie w wykonaniu Roksany Kostyry oraz występ taneczny do etiudy tanecznej "W objęciach snu" w wykonaniu KLEKSIKA.