"Moja Chwila"-podsumowanie
27 kwietnia w Siemianowickim Centrum Kultury w Parku Tradycji,odbyło się uroczyste podsumowanie Promocji regionu i twórczości śląskiej w środowisku zintegrowanym, w kazdym wieku " Moja Chwila" pod patronatem Prezydenta Miasta. Laureaci otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale.Wyróżnienia przyznane zostały w kategorii rodzina,region, twórczość i twórcy młodego pokolenia.
Tytuły "Najlepszego Twórcy i Wykonawcy Roku" zdobyli: Andrzej Sodowski,
Marzena Andrzejczak i śpiewająca rodzina Zdechlikiewicz.
Wyróżnionym podziękowali ksiądz dziekan Krystian Bujak, prezes SSKON i rzecznik biura europosła Marka Plury Wiktor Franki.
Uroczystość zakończona została koncertem laureatów.
Program realizowany był z zadania publicznego wspieranego przez Prezydenta Miasta "Mieszkańcy z Kulturą na Ty".
Wyróżnienia otrzymali:
Babcia Roku Halina Lipka
Dziadek Roku Henryk Niechwiejczyk
Matka Roku Helena Kasperczyk
Ojciec Roku Bogdan Bobrowski
Rodzina Roku Barbara, Tadeusz Zdechlikiewicz córka Hiacynta,syn Bartosz
Twórczość młodego pokolenia:
Mateusz Dudło,Magdalena Konieczna,Aleksandra Sierant," Świetlica" MDK JORDAN,
Antonina Piaskowska , Martyna Kusak,Wiktoria Jastrzębska,Paulina Lipka, Natalia Adamoszek,
Laura Skolik.
kategoria region:
Moja Świątynia - Parafia Rzymsko Katolicka Ducha Św.
Najlepsza Placówka Kulturalna - Siemianowickie Centrum Kultury Park Tradycji
Najlepsza Placówka Społeczna - Schronisko dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży
Najlepsza Placówka Handlowa - Siemianowicka Spółdzielnia Spożywców SPOŁEM
Warsztat Młodych Twórczych Talentów - Przedszkole nr 11
Najlepsza Placówka Gastronomiczna - Restauracja Merkury
Senior Roku - Maria Wochnik
Frela Roku - Ewa Czyż
Miłośnik Literatury - Dorota Banaszczyk,Maria Wochnik,Krystyna Pietrowska, Ewa Czyż
Twórca Sztuki Plastycznej Anna Jakubowska
Twórca Sztuki Plastycznej - grafika – Barbara Sitek
Poezja Roku - Halina Lipka
Twórca Rękodzieła Artystycznego - robótki ręczne – Katarzyna Banaszczyk
Twórca Rękodzieła Dekoracyjnego - Sylwia Ciesielska
Twórca Rękodzieła Artystycznego - haft- Stanisława Spałek
Impresje Kulinarne - Elżbieta Zdrada
Sztuka Dekupażu- Barbara Gorol
Fotografia Roku- Irena Skwara
Sztuka Plastyczna – Jolanta Skrzypczyk
Wykonawca Roku- w kategorii senior Barbara Fiksat
Wykonawca Roku - Zespół Plan Alfa,Angelika Ciapak,Julia Kuśpik