9 grudnia 2013, 12:10 | Kultura
Mikołaje na „Michale”
Rekordowa liczba 156 zawodniczek i zawodników wystartowała w VII edycji Mikołajkowych Zawodów Pływackich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich w minioną niedzielę. Jak co roku z okazji dnia Świętego Mikołaja na basenie Kompleksu Sportowego „Michał” spotkali się miłośnicy pływania by rywalizować w pływackich konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie rodzinnej.
Każdy uczestnik Mikołajkowej rywalizacji miał do pokonania dystans 25, 50 lub 100 m. Sztafeta rodzinna składająca się z rodzica oraz dziecka miała do przepłynięcia dystans 2x25 m stylem dowolnym.
Mimo iż impreza była przede wszystkim świetną zabawą to po wejściu do wody każdy zawodnik dawał z siebie wszystko. Wyjątkowo liczna publiczność nagradzała brawami zarówno zwycięzców jak i tych dla których celem było pokonanie dystansu !
Każdy z uczestników mikołajkowych zawodów otrzymał upominek w postaci czapki Świętego Mikołaja oraz czekolady. Najlepsza trójka pływaków w każdej kategorii nagrodzona została pamiątkowym dyplomem.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
Roczniki 2005 (klasa 2) i młodsi
1) 25 m styl dowolny – dziewczyny
I Iga Idzikowska 0:19,91
II Agata Lubos 0:22,37
III Katarzyna Formińska 0:23,29
Julia Radzimińska 0:26,50
Wiktoria Dragon 0:27,41
Jagoda Słowik 0:29,00
Natalia Gagatek 0:29,60
Antonina Halemba 0:31,15
Aleksandra Jaśkowska 0:32,09
Magdalena Gładysz 0:34,06
2) 25 m styl dowolny – chłopcy
I Kamil Geisner 0:18,62
II Tadeusz Szymczak 0:23,17
III Kacper Komenda 0:25,65
Paweł Frąckowiak 0:26,19
Aleksander Klimuk 0:26,60
Marcin Pera 0:29,25
Szymon Kała 0:35,41
Denis Poltier 0:38,38
Roczniki 2004 (klasa 3) – 2003 (klasa 4)
3) 25 m styl dowolny – dziewczyny
I Julia Hyra 0:17,34
II Julia Formińska 0:18,31
III Alicja Szulborska 0:19,78
Julia Puchała 0:22,60
Aleksandra Gładysz 0:22,78
Maja Zug 0:24,03
Adrianna Chmielowska 0:24,97
Natalia Zwyrtek 0:26,81
Joanna Sok 0:28,65
4) 25 m styl dowolny – chłopcy
I Mateusz Chowaniec 0:16,60
II Piotr Wyrwiński 0:17,30
III Kamil Geisner 0:19,23
Bartosz Holeczek 0:19,66
Patryk Ambrożak 0:20,68
Bartosz Łata 0:22,22
Igor Jaenel 0:23,58
Paweł Pindur 0:24,56
Jakub Kubusiak 0:25,65
5)25 m styl grzbietowy – dziewczyny
I Julia Formińska 0:21,94
II Aleksandra Gładysz 0:22,56
III Natalia Zwyrtek 0:22,88
Julia Puchała 0:23,19
Oliwia Rudzik 0:25,31
Agnieszka Pakulska 0:25,59
Joanna Sok 0:26,06
Maja Zug 0:26,35
Adrianna Chmielowska 0:26,82
Marta Unger 0:30,00
Wiktoria Słabosz 0:38,47
6) 25 m styl grzbietowy – chłopcy
I Mateusz Chowaniec 0:20,19
II Bartosz Holeczek 0:22,06
III Piotr Wyrwiński 0:22,31
Kamil Geisner 0:22,63
Bartosz Łata 0:24,72
Patryk Ambrożak 0:25,25
Paweł Pindur 0:25,34
Jakub Kubusiak 0:27,31
Roczniki 2002 (klasa 5) – 2001 (klasa 6)
7 )50 m styl dowolny – dziewczyny
I Wiktoria Redzimska 0:32,94
II Emilia Słowik 0:35,91
III Aleksandra Tartas 0:36,87
Antonina Borowska 0:39,59
Weronika Pawlik 0:45,72
Julia Copik 0:57,88
Wiktora Kołodziej 1:04,50
Emilia Wróbel 1:12,19
8) 50 m styl dowolny – chłopcy
I Kajetan Komenda 0:32,81
II Mateusz Hojda 0:35,22
III Dawid Gajda 0:35,56
Dorian Bendig 0:37,78
Paweł Kubusiak 0:38,07
Mateusz Styperek 0:39,97
Mateusz Pękała 0:47,78
Szymon Franek 0:51,50
Krzysztof Domżał 0:53,69
Paweł Kawczyk 1:00,15
Wojciech Góra 1:01,66
9) 50 m styl grzbietowy – dziewczyny
I Wiktoria Redzimska 0:38,03
II Emilia Słowik 0:40,37
III Aleksandra Tarta 0:42,69
Antonina Borowska 0:48,37
Weronika Pawlik 0:52,94
Julia Copik 1:05,79
Emilia Wróbel 1:16,25
10) 50 m styl grzbietowy – chłopcy
I Mateusz Hojda 0:38,52
II Kajetan Komenda 0:40,35
III Paweł Kubusiak 0:46,41
Mateusz Styperek 0:50,03
Krzysztof Domżał 0:56,47
Paweł Krawczyk 0:58,00
Wojciech Gola 0:59,31
Mateusz Pękala 1:04,75
Szymon Franek 1:08,03
Rocznik 2000 (klasa 1 Gim.) – Rocznik 1998 (klasa 3 Gim.)
11) 100 m styl dowolny – kobiety
I Wiktoria Kulik 1:23,94
II Nicole Wochnik 1:25,08
III Julianna Krzyszczyk 1:55,75
12) 100 m styl dowolny – mężczyźni
I Adam Browarski 1:07,59
II Michał Nowak 1:18,13
III Jakub Fidulski 1:20,57
Jakub Kała 1:22,51
Bartek Bijak 1:25,38
Kamil Wachowicz 1:25,43
Cezary Szędzielorz 1:34,15
Rafał Siwakowski 1:35,81
Dominik Śliwiński 1:51,94
Bartek Nowicki 1:54,25
13) 100 m styl klasyczny – kobiety
I Nicole Wochnik 1:39,68
II Wiktoria Kulik 1:40,16
III Sylwia Kałuzińska 2:15,41
14) 100 m styl klasyczny - mężczyźni
I Adam Browarski 1:18,29
II Bartek Bijak 1:36,32
III Jakub Fidurski 1:39,31
Cezary Szędzielorz 1:43,87
Jakub Kała 1:44,03
Michał Nowak 1:44,04
Dominik Śliwiński 1:57,64
Rafał Siwakowski 1:58,63
Kamil Wachowicz 2:03,50
Rocznik 1997 i starsi
15) 100 m styl dowolny – mężczyźni
I Michał Garus 1:50,57
II Patryk Rzepka 1:54,66
III Paweł Sopel 2:08,69
Mariusz Dwojakowski 2:16,22
16) 100 m styl klasyczny – kobiety
I Sylwia Styperek 1:48,68
II Katarzyna Tyl 1:57,66
17) 100 m styl klasyczny – mężczyźni
I Piotr Szymik 1:33,16
II Michał Garus 2:09,59
III Patryk Rzepka 2:46,41
Paweł Sopel 3:31,19
Mariusz Dwojakowski 3:36,39
18) Sztafeta Pokoleniowa – rodzic lub opiekun + dziecko do lat 18 – 2 x 25m, styl dowolny
I Mateusz Chowaniec – Krzysztof Chowaniec 0:28,75
II Mateusz Hojda – Artur Hojda 0:31,86
III Sylwia Styperek – Michał Nowak 0:32,28
Arkadiusz Baranowski – Bartosz Nowicki 0:32,47
Aleksandra Tartas – Sebastian Tartas 0:32,92
Sebastian Kała – Jakub Kała 0:34,22
Wiktoria Kulik – Janusz Kulik 0:34,65
Szymon Franek – Dariusz Franek 0:40,25
Adrianna Chmielowska – Wojciech Pasiecznik 0:41,12
Justyna Cyrus-Krzyszczyk – Julianna Krzyszczyk 0:42,50
Natalia Zwyrtek – Jacek Zwyrtek 0:44,69
Katarzyna Tyl – Sylwia Kałuzińska 0:46,19
Katarzyna Pawlik – Weronika Pawlik 0:47,31
Aleksandra Jaśkowska – Marek Jaśkowski 0:54,13
Anna Brunow – Daria Górka 0:54,56
Każdy uczestnik Mikołajkowej rywalizacji miał do pokonania dystans 25, 50 lub 100 m. Sztafeta rodzinna składająca się z rodzica oraz dziecka miała do przepłynięcia dystans 2x25 m stylem dowolnym.
Mimo iż impreza była przede wszystkim świetną zabawą to po wejściu do wody każdy zawodnik dawał z siebie wszystko. Wyjątkowo liczna publiczność nagradzała brawami zarówno zwycięzców jak i tych dla których celem było pokonanie dystansu !
Każdy z uczestników mikołajkowych zawodów otrzymał upominek w postaci czapki Świętego Mikołaja oraz czekolady. Najlepsza trójka pływaków w każdej kategorii nagrodzona została pamiątkowym dyplomem.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
Roczniki 2005 (klasa 2) i młodsi
1) 25 m styl dowolny – dziewczyny
I Iga Idzikowska 0:19,91
II Agata Lubos 0:22,37
III Katarzyna Formińska 0:23,29
Julia Radzimińska 0:26,50
Wiktoria Dragon 0:27,41
Jagoda Słowik 0:29,00
Natalia Gagatek 0:29,60
Antonina Halemba 0:31,15
Aleksandra Jaśkowska 0:32,09
Magdalena Gładysz 0:34,06
2) 25 m styl dowolny – chłopcy
I Kamil Geisner 0:18,62
II Tadeusz Szymczak 0:23,17
III Kacper Komenda 0:25,65
Paweł Frąckowiak 0:26,19
Aleksander Klimuk 0:26,60
Marcin Pera 0:29,25
Szymon Kała 0:35,41
Denis Poltier 0:38,38
Roczniki 2004 (klasa 3) – 2003 (klasa 4)
3) 25 m styl dowolny – dziewczyny
I Julia Hyra 0:17,34
II Julia Formińska 0:18,31
III Alicja Szulborska 0:19,78
Julia Puchała 0:22,60
Aleksandra Gładysz 0:22,78
Maja Zug 0:24,03
Adrianna Chmielowska 0:24,97
Natalia Zwyrtek 0:26,81
Joanna Sok 0:28,65
4) 25 m styl dowolny – chłopcy
I Mateusz Chowaniec 0:16,60
II Piotr Wyrwiński 0:17,30
III Kamil Geisner 0:19,23
Bartosz Holeczek 0:19,66
Patryk Ambrożak 0:20,68
Bartosz Łata 0:22,22
Igor Jaenel 0:23,58
Paweł Pindur 0:24,56
Jakub Kubusiak 0:25,65
5)25 m styl grzbietowy – dziewczyny
I Julia Formińska 0:21,94
II Aleksandra Gładysz 0:22,56
III Natalia Zwyrtek 0:22,88
Julia Puchała 0:23,19
Oliwia Rudzik 0:25,31
Agnieszka Pakulska 0:25,59
Joanna Sok 0:26,06
Maja Zug 0:26,35
Adrianna Chmielowska 0:26,82
Marta Unger 0:30,00
Wiktoria Słabosz 0:38,47
6) 25 m styl grzbietowy – chłopcy
I Mateusz Chowaniec 0:20,19
II Bartosz Holeczek 0:22,06
III Piotr Wyrwiński 0:22,31
Kamil Geisner 0:22,63
Bartosz Łata 0:24,72
Patryk Ambrożak 0:25,25
Paweł Pindur 0:25,34
Jakub Kubusiak 0:27,31
Roczniki 2002 (klasa 5) – 2001 (klasa 6)
7 )50 m styl dowolny – dziewczyny
I Wiktoria Redzimska 0:32,94
II Emilia Słowik 0:35,91
III Aleksandra Tartas 0:36,87
Antonina Borowska 0:39,59
Weronika Pawlik 0:45,72
Julia Copik 0:57,88
Wiktora Kołodziej 1:04,50
Emilia Wróbel 1:12,19
8) 50 m styl dowolny – chłopcy
I Kajetan Komenda 0:32,81
II Mateusz Hojda 0:35,22
III Dawid Gajda 0:35,56
Dorian Bendig 0:37,78
Paweł Kubusiak 0:38,07
Mateusz Styperek 0:39,97
Mateusz Pękała 0:47,78
Szymon Franek 0:51,50
Krzysztof Domżał 0:53,69
Paweł Kawczyk 1:00,15
Wojciech Góra 1:01,66
9) 50 m styl grzbietowy – dziewczyny
I Wiktoria Redzimska 0:38,03
II Emilia Słowik 0:40,37
III Aleksandra Tarta 0:42,69
Antonina Borowska 0:48,37
Weronika Pawlik 0:52,94
Julia Copik 1:05,79
Emilia Wróbel 1:16,25
10) 50 m styl grzbietowy – chłopcy
I Mateusz Hojda 0:38,52
II Kajetan Komenda 0:40,35
III Paweł Kubusiak 0:46,41
Mateusz Styperek 0:50,03
Krzysztof Domżał 0:56,47
Paweł Krawczyk 0:58,00
Wojciech Gola 0:59,31
Mateusz Pękala 1:04,75
Szymon Franek 1:08,03
Rocznik 2000 (klasa 1 Gim.) – Rocznik 1998 (klasa 3 Gim.)
11) 100 m styl dowolny – kobiety
I Wiktoria Kulik 1:23,94
II Nicole Wochnik 1:25,08
III Julianna Krzyszczyk 1:55,75
12) 100 m styl dowolny – mężczyźni
I Adam Browarski 1:07,59
II Michał Nowak 1:18,13
III Jakub Fidulski 1:20,57
Jakub Kała 1:22,51
Bartek Bijak 1:25,38
Kamil Wachowicz 1:25,43
Cezary Szędzielorz 1:34,15
Rafał Siwakowski 1:35,81
Dominik Śliwiński 1:51,94
Bartek Nowicki 1:54,25
13) 100 m styl klasyczny – kobiety
I Nicole Wochnik 1:39,68
II Wiktoria Kulik 1:40,16
III Sylwia Kałuzińska 2:15,41
14) 100 m styl klasyczny - mężczyźni
I Adam Browarski 1:18,29
II Bartek Bijak 1:36,32
III Jakub Fidurski 1:39,31
Cezary Szędzielorz 1:43,87
Jakub Kała 1:44,03
Michał Nowak 1:44,04
Dominik Śliwiński 1:57,64
Rafał Siwakowski 1:58,63
Kamil Wachowicz 2:03,50
Rocznik 1997 i starsi
15) 100 m styl dowolny – mężczyźni
I Michał Garus 1:50,57
II Patryk Rzepka 1:54,66
III Paweł Sopel 2:08,69
Mariusz Dwojakowski 2:16,22
16) 100 m styl klasyczny – kobiety
I Sylwia Styperek 1:48,68
II Katarzyna Tyl 1:57,66
17) 100 m styl klasyczny – mężczyźni
I Piotr Szymik 1:33,16
II Michał Garus 2:09,59
III Patryk Rzepka 2:46,41
Paweł Sopel 3:31,19
Mariusz Dwojakowski 3:36,39
18) Sztafeta Pokoleniowa – rodzic lub opiekun + dziecko do lat 18 – 2 x 25m, styl dowolny
I Mateusz Chowaniec – Krzysztof Chowaniec 0:28,75
II Mateusz Hojda – Artur Hojda 0:31,86
III Sylwia Styperek – Michał Nowak 0:32,28
Arkadiusz Baranowski – Bartosz Nowicki 0:32,47
Aleksandra Tartas – Sebastian Tartas 0:32,92
Sebastian Kała – Jakub Kała 0:34,22
Wiktoria Kulik – Janusz Kulik 0:34,65
Szymon Franek – Dariusz Franek 0:40,25
Adrianna Chmielowska – Wojciech Pasiecznik 0:41,12
Justyna Cyrus-Krzyszczyk – Julianna Krzyszczyk 0:42,50
Natalia Zwyrtek – Jacek Zwyrtek 0:44,69
Katarzyna Tyl – Sylwia Kałuzińska 0:46,19
Katarzyna Pawlik – Weronika Pawlik 0:47,31
Aleksandra Jaśkowska – Marek Jaśkowski 0:54,13
Anna Brunow – Daria Górka 0:54,56