I Wielka Gala Sportów Walki & Sportów Siłowych ze szczytnym celem w tle
W ubiegłą sobotę (21.10) w Kompleksie Sportowym „Michał” w Siemianowicach Śląskich, pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha, odbyła się pierwsza w historii naszego miasta Wielka Gala Sportów Walki & Sportów Siłowych.
Imprezie przyświecał szlachetny cel – bowiem w trakcie walk i pokazów sprawnościowych - odbywała się zbiórka datków dla Sylwii Korniluk, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Zebrana kwota – 1889,99 zł – w całości przeznaczona zostanie na leczenie i rehabilitację siemianowiczanki.
Imprezę otwarła Anna Zasada-Chorab, II Zastępca Prezydenta Siemianowic Śląskich wspólnie z Małgorzatą Pichen, naczelnikiem Wydziału Kultury i Sportu, a także Jarosławem Baronem, prezesem Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie oraz radnym Marcinem Janotą.
Głównym organizatorem gali byli: Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic oraz Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie.
Wśród współorganizatorów znaleźli się również:
MOSiR Pszczelnik
Jan Giel – Trener Boksu Team Siemion.
Łukasz Just – Trener MMA Rapax Siemianowice
Andrzej Manecki – Trener Karate Kyokushin
Dariusz Płoskonka – Trener Pszczyńskiej Akademii Sztuk - Siemianowice
Wojtek Karaźniewicz – Trener Realnej Samoobrony – Street Fighting.
Łukasz Małota - Trener CrossFit Siemianowice.
Kierownik Gali: Bartosz Dudzik, Jan Nycz. Nie sposób oczywiście pominąć kilkudziesięciu wolontariuszy, wśród których znaleźli się: Agnieszka Dyda, Adam Klacka, Agnieszka Kłyk, Beata Gałecka, Magdalena Brol- Zober, Asia Staniczek, Tomasz Nowara i 40 innych.
W gali uczestniczyło 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 7 dyscyplin sportowych.
W konkurencji zwanej wyciskanie „leżąc” udział wzięli zawodnicy SSS Siemianowice Śląskie oraz goście z zaprzyjaźnionego klubu SK Skarpa Bytom:
Kategoria do 40 KG:
1. Bartlomiej Prukop – 10 letni zawodnik – 30 KG.
Kategoria do 60 KG:
2. Klaudyna Zawadzka – 55 KG
3. Natalia Wencel – 45 KG
4. Renata Olczyk – 45 KG
Kategoria do 75 KG:
5. Sławomir Marek – 150 KG
6. Adam Parzentny – 95 KG
7. Edward Limański - 80 letni zawodnik – 55 KG
Kategoria do 85 KG:
8. Marek Gruszecki - masters Weteran 49 lat - 130 KG
9. Mariusz Wojcik – 120 KG
10. Mateusz Tuszyński – 120 KG
11. Mateusz Schmidla – 110 KG.
12. Robert Mendak – 100 KG
Kategoria do 90 KG:
13. Łukasz Cieślak – 170 KG
14. Krzysztof Bolsewicz – 150 KG
15. Marcin Sokołowski – 120 KG
16. Henryk Świerzy - masters Weteran +60 lat – 110 KG
Kategoria do 100 KG:
17. Daniel Majer – 160 KG
18. Andrzej Dolecki – 150 KG
19. Roman Raczykowski - masters Weteran +55 lat – 120 KG
20. Kamil Gąsior – 100 KG
Kategoria powyżej + 100 KG:
21. Dawid Winkler – 150 KG
22. Jarosław Szarewicz – 145 KG
23. Mariusz Suchy – 145 KG
Zaproszeni Specjalni Goście z zaprzyjaźnionego Klubu - SK Skarpa Bytom:
24. Marcin Gorzędowski – 220 KG
25. Marcin Dulko – 170 KG
26. Robert Dudek – 170 KG
27. Łukasz Ślósarek - 170 KG
Sędzią głównym zawodów byli: Roman Raczykowski, Leszek Winiarski.
W konkurencjach sportów walki udział wzięli:
Street Fighting:
1. Wojciech Karaźniewicz – trener.
2. Mariusz Droś
3. Michał Mania
4. Karol Bartodziej
5. Michał Gołąbek
6. Adam Świerc
Pszczyńska Akademia Sztuk Walki - Siemianowice Śląskie
1. Dariusz Płoskonka – trener
2. Jacek Szczepańczyk
3. Marek Mika
4. Piotr Podgórski
5. Michał Podgórski
Karate Kyokushin:
Andrzej Manecki – trener.
Instruktorzy SKKK:
1. Adam Gajowski – 2 dan
2. Sebastian Rusinek – 1 dan
3. Marek Kostur – 1 dan
4. Daria Szefer 1 dan – Mistrzyni Polski Mistrzyni Europy.
5. Marcin Madej.
Grupa zawodników kadry juniorów SKKK
Grupa zawodników kadry dziecięcej SKKK
Lista Zawodników MMA Rapax Siemianowice:
1. Łukasz Just - trener
2. Adam Gandyk – trener
3. Daniel Just
4. Grzegorz Olszewski
5. Maciej Góras
6. Dominik Dąbrowski
7. Wojciech Dąbrowski
Lista Zawodników Team Siemion:
1. Jan Giel – trener
Walki:
nr 1 Rozkoszek Izabela -- Wiktoria Łabuś
nr 2 Tomasz Szpielak -- Marcin Wawok
nr 3 Damia Gajda -- Jakub Mikoszek -- Maciej Góras
nr 4 Adam Grabiec -- Franciszek Myśliwiec
… w pokazach CrossFitu – zawodnicy z Siemianowic Śląskich.
1. Łukasz Małota – trener
2. Kamila Klaszczyk
3. Klaudia Józefowska
4. Mariusz Suchy
5. Mariusz Żochowski
6. Maciej Poplawski
7. Sebastian Kaczmarczyk
8. Tomasz Kruk
… pokazach artystycznych: Stowarzyszenie Kate Dream Team ZUMBA Kleksik, Cheerleaderki, Anima-ma Asia Staniczek Karaś.
I w historii Siemianowic Śląskich Wielką Galę Sportów Walki & Sportów Siłowych wsparli m.in.: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, MMJ, FHU BIBER, Ruch Autonomii Śląska, Kukiz'15, Związek Zawodowy Kontra, Centrum Sportowo Rekreacyjne " Mega-Fitness ", Charakterni, FH Jarex-Wrestling, GK Nieruchomości, DHW Borys Wojciech, Usługi Instalacyjno - Budowlane Marian Nowak, Zakład Instalacji Wod-Kan Gazu i Co Sławomir Filocha, Barnhaws Polska Spółka z.o.o. Walcownia Rur Silesia S.A. Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Handel Andrzej Ścigała i inni.