Dzień Edukacji Narodowej 2016
Tegoroczne obchody nauczycielskiego święta (17.10) były okazją do podsumowania w Parku Tradycji pracy wielu pedagogów, wyróżnienia tych, którzy wypracowali kolejny awans lub kierowali wzorowo placówkami. Tegoroczną nowością była pierwsza gala SuperBelfrów, których wyłonili w plebiscytach szkolnych uczniowie siemianowickich szkół.
Gospodarzami imprezy był siemianowicki wydział edukacji wraz z Rafałem Piechem prezydentem miasta i Adamem Cebulą przewodniczącym Rady Miasta Siemianowice Śląskie. Obaj w słowach powitalnych podkreślali znaczenie nauczycielskiego zawodu jako tego, który kształtuje charaktery na całe życie.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych dyrektorów przedszkoli znaleźli się:
Monika Pabian - Zespół Przedszkolny nr 1
Bogusława Pabich - Przedszkole nr 2
Urszula Rapsiewicz - Przedszkole nr 6
Teresa Lato - Przedszkole nr 9
Halina Maj - Przedszkole nr 10
Beata Szymczak - Przedszkole nr 11
Elżbieta Daniłowicz - Przedszkole nr 12
Alicja Kowalczyk - Przedszkole nr 16
Halina Witkowska - Przedszkole nr 18
Urszula Kacprzak - Przedszkole nr 19
Jolanta Erbel-Banik - Przedszkole nr 20
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych dyrektorów szkół i placówek oświatowych znaleźli się:
Bernadetta Cebula - Szkoła Podstawowa nr 1
Renata Szwagierek - Szkoła Podstawowa nr 3
Sebastian Hutny - Szkoła Podstawowa nr 5
Elżbieta Agacka - Szkoła Podstawowa nr 6
Jolanta Popczyk - Szkoła Podstawowa nr 11
Krzysztof Zyska - Szkoła Podstawowa nr 13
Natalia Popczyk - Zespół Szkół nr 1
Agata Krzysztofik - Zespół Szkół nr 2
Katarzyna Sztyler - Zespół Szkół nr 3
Teresa Golik - Zespół Szkół nr 4
Michał Płonka - Zespół Szkół Integracyjnych
Bogusław Szopa - Zespół Szkół Sportowych
Elżbieta Dyngosz - Zespół Szkół Specjalnych
Danuta Kopyczok - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito”
Sylwia Dylus - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
Stefan Kowalczyk - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”
Aldona Grzeszczak - Gimnazjum nr 2
Joanna Książek-Gul - Młodzieżowy Dom Kultury
Ewa Bandała - Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna
Jednym z punktów uroczystości były podziękowania dla dyrektorów szkół, których placówki zostały przekształcone w zespoły szkół oraz podziękowania dla dyrektorów, którzy przeszli na emeryturę. Wśród znalazły się:
Bożena Czyrwik - I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego
Danuta Gacka - Gimnazjum nr 4
Teresa Guzera - Gimnazjum nr 3
Katarzyna Sztyler - II Liceum Ogólnokształcące im Jana Matejki
Eugenia Pethe - Przedszkole nr 20
Życzenia oraz podziękowania odebrali też dyrektorzy placówek niepublicznych wśród których znaleźli się:
Bilewicz Maria - Niepubliczne Przedszkole Wesołe
Kos Katarzyna - Niepubliczne Przedszkole Wesołe
Chlebek Katarzyna - Prywatna Szkoła Podstawowa Arkona
Grad Katarzyna - Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Przyjazny Zakątek”
Kaszubowska Ewa -I Społeczne Przedszkle z Elementami Pedagogiki Waldorfskiej
Latkowska-Buda Jolanta - Publiczne Gimnazjum i Liceum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji
Machera-Augustyn Anna - Dwujęzyczne Przedszkole Strefa Malucha
Pitas Piotr - Niepubliczne Bajkowe Przedszkole
Szydłowska Zofia - Niepubliczny Katolicki klub Dziecięcy i Punkt Przedszkolny „Aniołów Stróżów”
Wiatr Janusz -Przedszkole Sportowe „Wesoła Rodzinka”
Ziomek-Mazur Edyta - Niepubliczne Gumisiowe Przedszkole
Wśród wyróżnionych nauczycieli znaleźli się:
Grażyna Fuss - Szkoła Podstawowa nr 11
Ewelina Kukucz - Szkoła Podstawowa nr 13
Katarzyna Mocek - Szkoła Podstawowa nr 13
Leszek Małyszek - Zespół Szkół Sportowych
Tomasz Nowara - Zespół Szkół Sportowych
Marta Sroczyńska - Zespół Szkół Sportowych
Bożena Trziszka - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito”
Sylwia Gralikowska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito”
Teresa Guzera - Zespół Szkół nr 3
Halina Kaim - Zespół Szkół nr 3
Grażyna Gabryś - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”
Katarzyna Stronczek - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”
Damian Wypich - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum"
W trakcie spotkania obecni byli również nauczyciele, którzy awansowali na stopień nauczyciela dyplomowanego. Listy gratulacyjne z rąk Prezydenta Miasta odebrali:
Małgorzata Celarek - Przedszkole nr 2
Sylwia Chmiel - Przedszkole nr 2
Agnieszka Nowicka - Szkoła Podstawowa nr 1
Tomasz Grądzki - Szkoła Podstawowa nr 1
Ewa Gamza - Szkoła Podstawowa nr 6
Angelika Skrzypek - Szkoła Podstawowa nr 11
Monika Socha Zespół Szkół nr 4
Karolina Cichońska - Zespół Szkół Sportowych
Aneta Cygan - Zespół Szkół Sportowych
Katarzyna Kowalska - Zespół Szkół Sportowych
Grzegorz Zawojek - Zespół Szkół Sportowych
Joanna Mikos - Zespół Szkół Integracyjnych
Kamila Pietrzak-Świątek -Zespół Szkół Integracyjnych
Agnieszka Pszonak - Zespół Szkół Integracyjnych
Renata Olszak-Flak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito”
Agnieszka Kłyk - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
Gratulacje z okazji zdobycia tytułu SuperBelfra 2016 w swojej szkole otrzymała wyjątkowa dziewiętnastka w składzie:
Beata Kretek - Szkoła Podstawowa nr 1
Grażyna Bartel - Szkoła Podstawowa nr 3
Alicja Chmura - Szkoła Podstawowa nr 5
Anna Bul - Szkoła Podstawowa nr 6
Grażyna Fuss - Szkoła Podstawowa nr 11
Agnieszka Chudy - Szkoła Podstawowa nr 13
Grzegorz Jurkiewicz - Gimnazjum nr 2
Beata Górecka-Sobko - Zespół Szkół nr 1
Sebastian Świat - Zespół Szkół nr 2
Adam Balon - Zespół Szkół nr 3
Adam Warzecha - Zespół Szkół nr 4
Katarzyna Chroń - Zespół Szkół Sportowych – Szkoła Podstawowa nr 8
Barbara Firczyk - Zespół Szkół Sportowych – Gimnazjum nr 1 i V Liceum Ogólnokształcącego
Beata Machulec - Zespół Szkół Integracyjnych
Jolanta Adamska - Zespół Szkół Specjalnych
Krzysztof Brożek - Zespół Szkół Ponagimnazjalnych
Rafał Wolniczak - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
Adam Cebula - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”
Bożena Lempa - Młodzieżowy Dom Kultury
Dla dwóch pedagogów ten wieczór był wyjątkowy przez wyjątkowe odznaczenie jakie otrzymali. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały Barbara Patyk-Płuciennik oraz Sylwia Gralikowska.
Dzień edukacji narodowej był świętem nie tylko dla nauczycieli ale też dla wyjątkowo pracowitych i uzdolnionych uczniów, którzy otrzymali tego wieczoru stypendia Miasta Siemianowice Śląskie za rok szkolny 2015/2016. Wśród nich znalazła się przewodnicząca młodzieżowej Rady Miasta Małgorzata Klimczok z Zespołu Szkół nr 2 oraz siedem przedstawicielek Zespółu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”: Natalia Cyran, Daria Choma, Patrycja Woźnicka, Nikoletta Śliwka, Sandra Mojza, Martyna Jastrzębska, Aleksandra Kornak.
Imprezę uświetniła swoim występem siemianowicko – katowicka formacja muzyczna Albo i Nie, laureat wielu festiwali muzycznych.