Anioł/Diabeł „Zło dobrem zwyciężaj”
Przez cały listopad dostarczano do naszej szkoły prace na konkurs plastyczny. Skrupulatnie wprowadzaliśmy dane do komputera i dziś możemy ogłosić, że otrzymaliśmy 554 prace plastyczne.
Swój udział w konkursie zgłosiło 107 placówek z 20 miast.
W czwartek 5 grudnia zebrała się komisja, której bardzo trudnym zadaniem było wyłonienie laureatów w poszczególnych kategoriach. W skład komisji weszli przedstawiciele: Urzędu Miasta – pełnomocnik prezydenta do spraw rodziny i polityki społecznej Danuta Sobczyk, siemianowickich radnych - Barbara Merta, Siemianowickiej Grupy Plastycznej SPICHLERZ ’86 - Barbara Sitek, Franciszek Sowa, Andrzej Breguła oraz Siemianowickiego Centrum Kultury - Radosław Matysek.
Komisja konkursowa chwaliła wszystkie oceniane prace, podziwiała indywidualne podejście młodych artystów do tematu, kunszt wykonania i różnorodność wykorzystanych materiałów. Po długich debatach zdecydowano się wyłonić laureatów konkursu i przyznać nagrody oraz wyróżniania w następujący sposób:
Kategoria I
Płaskie:
1) Emilia Bryłka – Miejskie Przedszkole nr 20, Ruda Śląska
2) Oskar Zdański – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Ignacego Krasickiego, Sosnowiec
3) Zuzia Chmielecka – Miejskie Przedszkole nr 20, Ruda Śląska
Wyróżnienie: Aleksandra Koncewicz – Przedszkole nr 20 Zielona Kraina, Siemianowice Śląskie
Przestrzenne:
1) Marcel Szumiec – Przedszkole Miejskie nr 40, Sosnowiec
2) Alicja Baranowska, Hanna Baranowska – Miejskie Przedszkole nr 20, Ruda Śląska
3) Filip Grytko – Przedszkole nr 19, Mysłowice
Wyróżnienie: Mariusz Schab – Szkoła Podstawowa nr 42, Sosnowiec
Kategoria II
Płaskie:
1) Paulina Kaszub – Szkoła Podstawowa nr 15 im. Alfreda Szklarskiego, Mysłowice
2) Alicja Gadek – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana III Sobieskiego, Świętochłowice
3) Małgorzata Kończyk – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Ignacego Krasińskiego, Sosnowiec
Wyróżnienie: Bogdana Konc – Szkoła Podstawowa nr 13, Chorzów
Przestrzenne:
1) Vanessa Bury – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Piekary Śląskie
2) Agata Rudziarczyk – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana III Sobieskiego, Świętochłowice
3) Szymon Stępień – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 Szkoła Podstawowa nr 36, Sosnowiec
Wyróżnienie: Nikola Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa nr 13, Chorzów
Kategoria III
Płaskie:
1) Kasia Solecka – Zespół Szkół Sportowych Szkoła Podstawowa nr 8, Siemianowice Śląskie
2) Zuzanna Bochenek – Szkoła Podstawowa nr 2, Świętochłowice
3) Anna Śnietka – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6, Tarnowskie Góry
Wyróżnienie: Jakub Klinas – Szkoła Podstawowa nr 2, Świętochłowice
Przestrzenne:
1) Maria Filipiak – Szkoła Podstawowa nr 13, Chorzów
2) Dagmara Cierpich – Szkoła Podstawowa nr 2, Świętochłowice
3) Ola Sobik – Szkoła Podstawowa nr 33, Bytom
Wyróżnienie: Julia Muc – Zespół Szkół Sportowych Szkoła Podstawowa nr 8, Siemianowice Śląskie
Kategoria IV
1) Jan Wesołowski – Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 2, Tarnowskie Góry
2) Julia Gajda – Zespół Szkół Sportowych, Dąbrowa Górnicza
3) Natalia Greń – Gimnazjum, Jasienica
Wyróżnienie: Martyna Adrianowicz – Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 2, Tarnowskie Góry
Jacek Czudak, Piotr Kliś – I Katolickie Gimnazjum SRK AK
Kategoria V
1) Roman Kściuczyk – VII Liceum Ogólnokształcące im. Harcerzy Obrońców
2) Vanessa Barańska – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Bytom
3) Magdalena Plech – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
Wyróżnienie: Ewelina Sarnowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „COGITO”, Siemianowice Śl.
Kategoria OHP
1) Karolina Zaczek – 12-20 Hufiec Pracy, Rybnik
2) Aneta Paliwoda – 12-1 Hufiec Pracy, Siemianowice Śl.
3) Maja Pelczar – 12-20 Hufiec Pracy, Rybnik
Wyróżnienie: Martyna Cierpiał – 12-29 Środowiskowy Hufiec Pracy, Częstochowa
Dziękujemy wszystkim, za nadesłanie przepięknych prac, za ich zaangażowanie i pomysłowość.